Bericht

Maatschappelijke stage

Met maatschappelijke stage leveren leerlingen in het voortgezet onderwijs een onbetaalde bijdrage aan de samenleving.

Wat heeft de parochie Wieringermeer te bieden?

Onze parochie is een vrijwilligersorganisatie met een enorm gevarieerd aanbod aan vrijwilligerswerk . Binnen onze parochie zijn jongeren o.a. actief in het jongerenkoor, als misdienaar of acoliet. Door samenwerking met de scholengemeenschap Wiringherlant is het nu mogelijk om deze activiteiten te gebruiken voor de invulling van de maatschappelijke stage. Daarnaast hebben wij een opsomming gemaakt van activiteiten waaruit jongeren kunnen kiezen en waarbij ze onder begeleiding de werkzaamheden verrichten. De lijst biedt een diversiteit aan werkzaamheden.

Welke activiteiten heeft de parochie zoal te bieden?

 • Assisteren bij kinderkoor;
 • Helpen bij tuinonderhoud;
 • Type- en redactiewerkzaamheden bij de steunzender;
 • Vieringen mede voorbereiden (b.v. van jongerenkoor of gezinsvieringwerkgroep);
 • Organiseren van activiteiten bij het jongerenkoor;
 • Bloemengroep helpen;
 • Helpen bij kerkonderhoud;
 • Kerstattenties verzorgen;
 • Diner/lunch verzorgen (b.v. voor alleen gaanden);
 • Koffieschenken bij vieringen ;
 • Inloopochtend assisteren;
 • Helpen bij organiseren advents of vastenactie;
 • Openluchtviering assistentie;
 • Kinderwoorddienst verzorgen bij speciale gelegenheid;
 • Secretariaat werkzaamheden;
 • Helpen bij actie kerkbalans;
 • Meelopen bij de kerkentocht eerste communie;
 • Helpen bij de kerkenveiling;
 • Bedenken en organiseren van nieuwe activiteiten;
 • Assisteren bij vieringen (acolieten of misdienaars);
 • Misschien heb je idee dat hier boven niet genoemd is.

 

Bij wie moet ik zijn voor opgave of nadere informatie over maatschappelijke stage in de parochie?

Neem contact op met het parochiesecretariaat op maandag of vrijdag tussen 09.00 en 12.00 uur of mail naar Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken..

Wat is maatschappelijke stage?

Maatschappelijke stage houdt in dat jongeren in het voortgezet onderwijs minimaal 30 uur vrijwilligerswerk doen als onderdeel van hun schoolcarrière. Op deze manier leren ze hun directe omgeving op een andere manier kennen en leveren ze een actieve bijdrage aan de samenleving. Na een uitgebreide pilotfase is maatschappelijke stage vanaf het schooljaar 2011-2012 verplicht.

Wat zijn de uitgangspunten van maatschappelijke stage?

Alle leerlingen die in schooljaar 2011-2012 starten in het voortgezet onderwijs (praktijkonderwijs, vmbo, havo en vwo) moeten een maatschappelijke stage doen van minimaal 30 uur.

Maatschappelijke stage gaat om het doen van vrijwilligerswerk. Dit vindt vooral plaats in de non-profitsector: bij een vrijwilligersorganisatie, vereniging, instelling of maatschappelijke organisatie. Soms buiten een georganiseerd verband, bijvoorbeeld door boodschappen te doen voor een oude buurvrouw of een gezin te helpen dat tijdelijk hulp nodig heeft. Bedrijven kunnen ook een rol spelen op het gebied van maatschappelijk betrokken ondernemen.

Wat is het voordeel voor de parochie?

De jongeren komen op een andere manier in aanraking met de parochie en met het geloof. Ze ervaren wat er nodig is om een parochie te laten functioneren en ervaren op wat voor manier je invulling kan geven aan je geloof. Dit zal de betrokkenheid van de jongeren met de parochie vergroten.

 

Additional Information

Prof.G.Molièrestraat 23
1771 AE Wieringerwerf
Tel. 0227-601255
Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

Parochie-agenda

info :
Geen gepubliceerde menuoptie naar het component iCagenda gevonden!
December 2020
zo ma di wo do vr za
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31